TENISOVÉ KURTY

Pre tenis máme v ponuke

tradičný antukový povrch

SPORTER TENNIS CLAY

rozšírený umelý trávnik

trendový hard court

Poskytujeme komplexné riešenia

Ako ojedinelá spoločnosť poskytujeme komplexné riešenie výstavby tenisových kurtov zväčša vlastnými kapacitami.

  • zemné práce

  • príprava podložia

  • odvodnenie

  • podkladové vrstvy

  • osvetlenie

  • oplotenie

SPORTER®

ŠPORTOVISKÁ TRETIEHO TISÍCROČIA

Ak hľadáte správnu firmu na vybudovanie vášho tenisového kurtu, našli ste správne!

SPORTER®

Oficiálny dodávateľ
Slovenského tenisového zväzu

SPORTER® sa stal prvým oficiálnym dodávateľom pre Slovenský tenisový zväz.

Na centrálnom dvorci Národného tenisového centra sme od roku 2007 postavili tenisový kurt pre zápasy slovenskej mužskej aj ženskej reprezentácie:

Davis Cup:
Slovensko – Kórea
Slovensko – Gruzínsko
Slovensko – Srbsko
Slovensko – Macedónsko

Fed Cup:
Slovensko – Česko
Slovensko – Uzbekistan

SPORTER®

Oficiálny dodávateľ Slovinského tenisového zväzu

Pre výstavbu antukového tenisového kurtu na vrcholové podujatie Fed cupu SLOVENIA – GERMANY, ktoré sa konalo v Maribore 5. – 6. 2. 2011, v hale Ljudski vrt – dvorana Lukna bola vybratá spoločnosť SPORTER® – športoviská 3. tisícročia.

S kvalitou dvorca, ako aj servisnými službami, ktoré sme zabezpečovali, vyjadrili spokojnosť oba tímy a tak nečudo, že sme boli oslovení aj nemeckým tenisovým zväzom na prípadnú spoluprácu v budúcnosti.

Už 4. – 6. 3. 2011 tenisová reprezentácia Slovinska nastúpila na zápas Davis cupu SLOVENIA – FINLAND, tentokrát v hale Sportni zavod TIVOLI, Ljubljana a opäť na tenisovom kurte od firmy SPORTER® – športoviská 3. tisícročia.

SPORTER®

Oficiálny dodávateľ Srbského tenisového zväzu

Na vyhotovenie kvalitného antukového kurtu pre prvé kolo svetovej skupiny Davisovho pohára medzi SRBSKOM a USA sme uspeli v medzinárodnom tendri. Zápas sa konal v známej Beograd aréne v Belehrade 5. – 7. 3. 2010. Domáci tím to na čele už s vtedy aktuálnou svetovou tenisovou jednotkou Novakom Djokovičom zvládol a dá sa povedať, že sme položili základný kameň k úspechu, keďže srbský tím dokázal túto najprestížnejšiu tímovú súťaž sveta v tenise nakoniec vyhrať!

Burácajúce publikum s viac ako 20.000 návštevníkmi a verejné uznanie kvalít tenisového kurtu od Novaka Djokoviča po zápase je nevšedný zážitok.

SPORTER®

Oficiálny dodávateľ Chorvátskeho tenisového zväzu

Tenisové kurty v Chorvátskom Poreči sme pre domácu tenisovú reprezentáciu zrealizovali na štvrťfinále Davisovho pohára proti reprezentácií USA 10. – 12. 7. 2009 v hale Dvorana Žatika. S kvalitou hracieho povrchu a poskytnutými službami prejavili domáci hráči veľkú spokojnosť. Je to pre nás obrovská pocta, veď Chorvátsko je krajina s tisíckami antukovými kurtami a len v samotnom Poreči je ich postavených viac ako 200!

Naša práca je dôverne známa aj tenisovej reprezentácií Českej republiky. Semifinále Davis Cupu sa odohralo 18. – 20. 9. 2009 a SPORTER® bol opäť realizátorom tenisového povrchu na toto významné podujatie.

SPORTER®

Oficiálny dodávateľ Rakúskeho tenisového zväzu

Tenisový dvorec na stretnutie Rakúsko – Francúzsko v osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára 2011 tenisových reprezentačných družstiev mužov, ktoré sa uskutočnilo 4.-6. marca 2011, vybudovala spoločnosť SPORTER® na letisku Schwechat.

Prvý raz v histórii tenisu sa hralo na letisku a premiérovo aj na kurte s podkladom SPORTER TENNIS CLAY. Je to nový odpružený antukový povrch, na ktorý máme úžitkový vzor a ITF Certifikát.

SPORTER®

Oficiálny dodávateľ Talianskeho tenisového zväzu

Spoločnosť SPORTER® dostala zákazku na vybudovanie antukového dvorca na reprezentačné stretnutie pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) už v šiestej krajine. Tentoraz sme zhotovili kurt pre Taliansko na jeho stretnutie s Ukrajinou vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2012 tenisových reprezentačných družstiev žien, ktoré sa uskutočnilo 4. – 5. februára 2012 v basketbalovej hale Lauretana Forum v Bielle.

Tenisový kurt od spoločnosti SPORTER® už dôverne pozná aj víťazka Roland Garros Franceska Sciavone. Firma SPORTER® už zriadila dvorec na Davis Cup či Fed Cup v Slovensku, Srbsku, Chorvátsku, Slovinsku, Rakúsku a Taliansku k spokojnosti hráčov aj organizátorov.

SPORTER TENNIS CLAY

Je to „sendvičová“ konštrukcia na podloží z betónu. Dvojcentimetrová pružná podložka so zmesou jemného kameniva, gumených granúl a spojiva zabezpečuje pružnosť pre športovca a zároveň nemá nežiaduci vplyv na odskok lopty. Následná približne centimetrová vrstva antukových zŕn je pevná a vytvára trvale rovnú plochu. Poslednou vrstvou je tenká antuka frakcie do dvoch milimetrov.

Kapitán Rakúšanov Gilbert Schaller si pricestoval vyskúšať takýto dvorec do Galanty a dal mu prednosť pred kurtom postaveným klasickou technológiou.

Už v decembri 2009 v spomenutej Galante Lukáš Lacko a Karol Beck slávnostne „pokrstili“ pilotný dvorec so spomenutým podkladom. Nápad vznikol v chorvátskom Poreči, kde sme budovali antukový kurt na štvrťfinále i semifinále Davisovho pohára 2009. Najväčším úskalím bol fakt, že v hale Dvorana Žatika sú napevno položené parkety s maximálnym povoleným zaťažením 400 kg na meter štvorcový.

My sme teda nerobili tradičný základ – kládli sme antuku na podklad z kameniva, pod ktorým boli izolačné vrstvy a tie chránili drevenú palubovku pred mechanickým poškodením a vodou. Keď som mal možnosť zahrať si s chorvátskou jednotkou Marinom Čiličom, zistil som, že z pohľadu ochrany pohybového aparátu hráča asi niet vhodnejšieho povrchu. Okrem štandardných vlastností totiž peruje vďaka spodnému drevenému roštu. Každý vie, že sa na antuke môže došmyknúť – na rozdiel od ostatných podkladov. Nastáva redukcia sily pôsobiacej v horizontálnom smere, čo prispieva k chráneniu šliach a kĺbov. Prípadné tlmenie sily vo vertikálnom smere však rovnako ako na iných typoch podkladov aj na klasickom antukovom kurte výrazne limituje skutočnosť, že prílišná elasticita by katapultovala loptu nadmerne nahor. Tento podklad to však rieši.

Prototypové platne s rozmerom 1,5 x 1,5 m prešli laboratórnymi skúškami v Česku a získali sme protokol s výsledkom „vyhovuje“ na priepustnosť vody i vertikálny odraz lopty.

SPORTER TENNIS CLAY je povrch chránený úžitkovým vzorom a je certifikovaný Medzinárodnou tenisovou federáciou ITF kategória 2 – stredne pomalý.

Testy vykonalo laboratórium vo Francúzsku. Hodnotenie bolo vykonané aj v zmysle požiadaviek podľa ČSN EN 14877 Športový povrch.

SPORTER®

ŠPORTOVISKÁ TRETIEHO TISÍCROČIA