FUTBALOVÉ IHRISKÁ

Pre futbal máme v ponuke

umelé trávniky najrenomovanejších výrobcov

DESSO Grass Master
prírodný trávnik vystužený umelými vláknami

SPORTER®

ŠPORTOVISKÁ TRETIEHO TISÍCROČIA

Ak hľadáte správnu firmu na vybudovanie vášho futbalového ihriska, našli ste správne!

SPORTER®

FUTBALOVÉ IHRISKÁ
S UMELOU TRÁVOU

Pre vaše futbalové ihrisko z umelej trávy predkladáme tie najlepšie trávniky od našich partnerov z Belgicka. Trávnik od spoločnosti Desso je Beckhamovi, Zidanovi, Figovi a iným hviezdam Realu Madrid už dôverne známy.

Za zmienku stojí aj jedinečný systém GrassMaster. Na takýchto ihriskách sa odohrali stretnutia šampionátu EURO 2004 i olympijské hry v Aténach 2004.

V ponuke máme aj tretiu generáciu umelých trávnikov (zásyp tvorí kremičitý piesok a gumenné granule) s inovovaným monofilamentným vláknom – LANO Profoot MSX, s extrémne dlhou životnosťou.

Ak máte radi absolútne novinky, máme pripravenú najhorúcejšiu: Umelý trávnik 4G! Zárukou kvality sú produkty pochádzajúce od výrobcov združených v organizácii ESTO.

Pre excelentný výsledok zrealizujeme dôležitú spodnú stavbu a osvetlenie.

Asociácia zhotoviteľov
futbalových ihrísk
s umelými trávnikmi

Ako líder na Slovenskom trhu v oblasti športových stavieb sme jedným zo zakladateľov nezávislej cechovej organizácie stavebno-montážnych firiem so zameraním na zhotovenie futbalových ihrísk s umelými trávnikmi – zhotoviteľov futbalových ihrísk s umelými trávnikmi, so sídlom, registráciou a pôsobnosťou na území SR.

Združenie vykonáva svoju činnosť v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom /SFZ/ s cieľom dosiahnuť čo najväčšiu kvalitu futbalových ihrísk s umelým trávnikom na území SR a to podľa „Konceptu kvality FIFA“.

V rámci činnosti asociácie boli upravené „Kritériá SFZ pre výstavbu futbalových ihrísk s umelými trávnikmi“.

DESSO GrassMaster

Desso GrassMaster je prírodný trávnik vystužený vláknami umelej trávy.

Unikátnou súčasťou tohto patentovaného hybridného systému je, že je do prírodnej trávy implantovaných 20 miliónov vlákien umelej trávy cca. 20 cm hlboko do ihriska. Počas vegetačného procesu sa korene prírodnej trávy zapletú s vláknami umelej trávy a trávnik sa stáva vysoko stabilný. Týmto spôsobom sú vlákna prírodnej trávy dobre chránené pred poškodením. Okrem toho zaisťuje lepšie odvodnenie ihriska. Aj napriek tomu, že 3 % z ihriska sa skladá z vlákien syntetickej trávy, Desso GrassMaster dáva hráčom pocit z hry na 100 %-nom prírodnom trávnatom ihrisku.

Najlepšie kluby ako Arsenal FC, Denver Broncos, Green Bay Packers, Tottenham Hotspur FC a RSC Anderlecht sú určite presvedčení o prínosoch tohto systému. Desso GrassMaster schválila FIFA a UEFA pre najvyššie súťaže. Systém je nainštalovaný na štadiónoch v Nelspruit (Mbombela) a Polokwane (Peter Mokaba) pre majstrovstvá sveta vo futbale 2010 FIFA World Cup™.

Vyjadrené v číslach – Desso GrassMaster obsahuje 100% prírodný trávnik a 20 miliónov jednotlivých vlákien z umelej trávy, alebo 40 000 km umelých vlákien v jednom poli, čo je obvod zemegule. Desso GrassMaster umožní zaťažiť ihrisko viac ako 3x v porovnaní so štandardným prírodným trávnikom.

Celkovo bolo nainštalovaných viac ako 450 Desso GrassMaster ihrísk po celom svete.

Spoločnosť SPORTER® – športoviská 3. tisícročia bola vybratá ako predajca tohto jedinečného systému pre Slovenskú republiku.

Investícia do kvality sa vráti vo výsledkoch

Futbalové ihrisko FK Slovan Duslo Šaľa s certifikátom FIFA 2star!

V roku 2011 sme uspeli vo verejnej súťaži na zrealizovanie futbalového ihriska s umelým trávnikom 3. generácie. Celú stavbu realizovala spoločnosť SPORTER® – športoviská 3. tisícročia. Systém podkladových vrstiev je zrealizovaný s použitím drenážneho geokompozitu s 3D profi lom. Toto inovatívne riešenie, ktoré prináša celoplošnú drenáž máme chránené úžitkovým vzorom na Úrade priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky.

Systém bol použitý aj pri našich iných realizáciách veľkých futbalových ihrísk s umelým trávnikom v FK Slovan Galanta a FO Dubňany /Česká republika/. Výplň umelého trávnika tvorí kremičitý piesok a EPDM gumená výplň. Hotové dielo bolo certifikované akreditovanou skúšobňou FIFA a ihrisko získalo FIFA certifikát 2star, čo je najvyššie ohodnotenie kvality hracej plochy podľa konceptu kvality FIFA.

V praxi to znamená, že je to prvé a jediné futbalové ihrisko s umelou trávou na Slovensku, ktoré dostalo ocenenie najvyššej možnej kvality hracej plochy!

SPORTER®

ŠPORTOVISKÁ TRETIEHO TISÍCROČIA